25 – 28

Maj 2023

Organizator

Patroni

Formularz Zgłoszenia

Posiadasz wyjątkowy, wysokiej klasy samochód sportowy i chciałbyś wziąć udział w naszej imprezie? Nic prostrzego – wypełnij formularz, który znajduje sie
POD TYM LINKIEM
i prześlij go do nas.

Więcej szczegółów znajdziesz poniżej na stronie.

Aktualności

Supercar Mountain Challenge pod Honorowym Patronatem prezydenta Jeleniej Góry

Już po raz drugi Jerzy Łużniak - prezydent miasta Jelenia Góra objął Honorowym Patronatem imprezę Supercar Mountain Challenge, która odbędzie się w dniach 26-28 maja 2023 r. To wielkie święto dla miłośników pięknych, sportowych nadwozi oraz potężnych silników V12....

Ruszyły zapisy na Supercar Mountain Challenge 2023!

Supercar Mountain Challenge to prawdziwe święto dla miłośników sportowych samochodów. W programie m.in. rywalizacja górska na trasie Piechowice-Michałowice oraz pełna emocji próba sportowa autem za rozsądną cenę na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. W sobotni wieczór...

Supercar Mountain Challenge za nami!

W dniach 20-21 maja 2022 w Jelenie Górze i Piechowicach odbył się rajd klasycznych modeli supersamochodów, z wyjątkowo bogatą reprezentacją Ferrari. To była prawdziwa gratka dla miłośników sportowej motoryzacji, zwłaszcza że...

Supercar Mountain Challenge – Wyścig Górski w Piechowicach

W sobotę 21 maja od godz. 9.00 do 14.00 zapraszamy do Piechowic, gdzie na niezwykle widowiskowej trasie do Michałowic odbędzie się Wyścig Górski. Ten odcinek drogi będzie w tych godzinach zamknięty, ale fantastyczna rywalizacja z pewnością wynagrodzi powstałe...

Jelenia Góra oficjalnym patronem Supercar Mountain Challenge

Miło nam poinformować, że Jerzy Łużniak, Prezydent miasta Jelenia Góra objął Patronatem imprezę motoryzacyjną „Supercar Mountain Challenge”, która odbędzie się w dniach 19-22 maja 2022 r. To wielkie święto dla miłośników pięknych, sportowych nadwozi oraz potężnych...

Informacje dla uczestników

Podstawowe informacje

Supercar Mountain Challenge

25-28 maja 2023

rywalizacja sportowa dla supersamochodów

 

Supercar Mountain Challenge organizowane jest przez stowarzyszenie Królewskie Towarzystwo Automobilowe oraz Muzeum Motoryzacji Jelenia Góra, we współpracy z miastem Jelenia Góra oraz Piechowice.

Zawodnicy poruszają się po drogach otwartych z zachowaniem przepisów ruchu drogowego, z wyłączeniem rywalizacji „Supercar Mountain Challenge”, która odbywa się na zamkniętym odcinku drogi. Na czas trwania zawodów załogi muszą być wyposażone w aktualne dokumenty osobiste i na pojazd oraz przypisane numery startowe (dwie naklejki na bokach pojazdu). Załoga bierze udział w zawodach na własne ryzyko, organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników za uszczerbek na zdrowiu lub mieniu. Załogi zobowiązane są do stosowania się do poleceń organizatorów, przepisów ruchu drogowego oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 W zawodach mogą brać udział klasyczne supersamochody marek Ferrari, Maserati, Lamborghini oraz inne wysokiej klasy samochody sportowe wyprodukowane do 2015 roku. Organizator ma prawo wyboru pojazdów i zakwalifikowania również pojazdów nieujętych w podanych kategoriach. Kategorie są podzielone według marek pojazdów, z zastrzeżeniem, że z uwagi na rodzaj, charakter, osiągi pojazdu itp., dane pojazdy mogą zostać przeklasyfikowane do innej kategorii według uznania organizatora. Podobnie Organizator ma prawo postąpić w przypadku niedostatecznej liczby pojazdów w danej kategorii.

Zgłoszenia

Zgłoszenia odbywają się poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego pod tym linkiem, oraz przesłanie go wraz z załącznikami na adres kontakt@supercarmountainchallenge.pl. Zgłoszenia do rejestracji do zawodów można przesyłać do 01.04.2023 r. Załogom indywidualnym, które zgłoszą się i opłacą udział w zawodach w terminie do 31 stycznia 2023, przysługuje rabat. Maksymalna liczba załóg na liście startowej jest ograniczona do 20 samochodów. Wraz z formularzem każda załoga przesyła aktualne zdjęcie pojazdu oraz krótki opis samochodu (historia, zainteresowania, pierwotny właściciel itp.). Niekompletnie wypełnione wnioski lub wnioski bez zdjęć nie będą brane pod uwagę! Po wysłaniu zgłoszenia każda załoga otrzyma potwierdzenie jego otrzymania i rejestracji. Do wszystkich załóg zakwalifikowanych do zawodów organizator prześle informację potwierdzającą zakwalifikowanie do zawodów wraz z numerem konta do dokonania opłaty za udział. Opłatę należy wnieść w pełnej wysokości do 15 kwietnia 2023. Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie Stowarzyszenia Królewskie Towarzystwo Automobilowe załoga zostanie wpisana na listę startową. W przypadku wycofania się z zawodów do 30 kwietnia 2023 r. załodze zwrócona zostanie połowa opłaty za udział. W przypadku rezygnacji po tym terminie opłata nie zostanie zwrócona.

 Wysyłając zgłoszenie, załoga wyraża zgodę na wszystkie zapisy regulaminu udziału w zawodach.

Opłata za udział obejmuje poczęstunek i wyżywienie podczas całej imprezy, 2 lub 3 noclegi w Hotel***** Pałac Pakoszów (w zależności od wybranego wariantu), nagrody dla zwycięskich załóg, uroczysty Bal Komandorski, udział w rywalizacjach oraz holowanie zepsutego pojazdu do bazy zawodów. Każda załoga otrzyma pamiątkowe numery startowe.

Program

Czwartek 25 maja 2023

W czwartek odbywa się podstawowa kontrola technicznych pojazdów biorących udział w zawodach. Organizator ma prawo, w przypadku poważnych usterek technicznych lub mocno zużytych opon, wykluczyć pojazd.

W skład załogi startującej wchodzą osoby wpisane na listę startową na cały czas trwania przejazdu, każdą zmianę należy zgłosić organizatorowi najpóźniej przy odbiorze pakietów startowych.

 Przy kontroli technicznej pojazdu należy przedstawić:

  • ważne prawo jazdy
  • dowód opłaconego ubezpieczenia OC
  • dowód rejestracyjny pojazdu z ważnym przeglądem technicznym
  • dowód uiszczenia wpisowego

Oznakowanie:

Przy odbiorze pakietów startowych każda załoga otrzyma naklejki na samochód z numerami startowymi oraz identyfikatory, uprawniające do udziału w rywalizacjach oraz wejścia na teren zarezerwowany na potrzeby imprezy. Identyfikator służy również do udowodnienia prawa do zakwaterowania, napojów i posiłków, dlatego konieczne jest posiadanie go przy sobie przez cały czas trwania imprezy.

Każdy pojazd posiada numery startowe nadane przez organizatora — dwa numery samoprzylepne po obu stronach pojazdu. Załoga jest zobowiązana do posiadania pojazdu w ten sposób oznakowanego przez cały czas trwania imprezy. Nieoznakowany pojazd nie będzie oceniany ani nie zostanie dopuszczony do udziału w rywalizacji. O kolejności pojazdów na starcie decydują również numery startowe.

14.00-20.00 – Rejestracja w Biurze Rajdu, odbiór pakietów startowych, kontrola techniczna.

Wszystkie pojazdy dopuszczone do zawodów parkują w wyznaczonym miejscu na ogrodzonym terenie Hotel***** Pałac Pakoszów, ul. Zamkowa 3, Piechowice. Załogi, które uznają za konieczne przykrycie samochodu plandeką w noc poprzedzającą start, mogą to zrobić dopiero po godzinie 20:00. Zasłanianie samochodu przed tym czasem (z wyjątkiem deszczu) jest zabronione z racji przeprowadzania kontroli technicznej oraz robienia oficjalnych zdjęć. Podobnie jak w roku ubiegłym, będzie można zaparkować lawety lub holowniki w ograniczonej liczbie, po uzgodnieniu, na wyznaczonym terenie.

 17.00 – odprawa dla zawodników, wraz z pierwszą częścią szkolenia dotyczącego „Wyścigu Górskiego – Supercar Mountain Challenge”.

 18.00-20.00 – wspólna kolacja

Piątek 26.05.2023

7.00-8.30 – Śniadanie

8.30 – odprawa dla zawodników

8.45 – start pierwszej załogi. Jazda odbywa się po drogach otwartych, z zachowaniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

10.00-11.30 – zwiedzanie Muzeum Motoryzacji Jelenia Góra, wraz z przerwą na kawę i ciacho!

12.00 – 13.30 – Sportowy Konkurs Elegancji, w trakcie którego odbędzie się prezentacja pojazdów na specjalnie wyznaczonym torze przeszkód. Uwaga! Ten przejazd nie jest na czas, nie wlicza się w konkurencje sportowe, obowiązuje zachowanie ostrożnej jazdy. Na koniec przejazdu będzie możliwość zaprezentowania załogi oraz krótka wypowiedź na temat samochodu. Specjalnie wybrane jury, pod patronatem prezydenta miasta Jelenia Góra, wybierze najlepiej prezentujący się samochód. Zwycięzca Sportowego Konkursu Elegancji otrzyma Puchar prezydenta Jeleniej Góry.

13.30 -14.30 – obiad

14.30 -17.00 – Kryterium Asów autem za rozsądną cenę. Przejazd na czas oraz na dokładność po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Do wykonania będą różne manewry, takie jak slalom wokół pachołków, objechanie beczki i inne. Plan próby wraz z regulaminem zostanie przekazany załogom na odprawie. Ponieważ niektóre konkurencje wymagają udziału pilota, załoga jednoosobowa może zgłosić Organizatorowi potrzebę wyznaczenia takiej osoby. Zgłoszenie to musi nastąpić maksymalnie na odprawie w piątek.

Każda załoga bierze udział w rywalizacji tym samym samochodem (lub, w przypadku awarii, tej samej klasy), zapewnianym przez Organizatora. Kierowca zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności w trakcie rywalizacji oraz jazdę bez zbędnego ryzyka.

W rywalizacji Kryterium Asów jest tylko jeden zwycięzca. Wyniki, połączone z wręczeniem nagród, zostaną ogłoszone w trakcie Balu Komandorskiego w sobotę 27.05.2023.

Próba Kryterium Asów wlicza się do ogólnej rywalizacji zawodów.

18.00 – odprawa dla zawodników, wraz z drugą częścią szkolenia dotyczącego „Wyścigu Górskiego – Supercar Mountain Challenge”.

18.00-20.00 – wspólna kolacja

 

Sobota 27.05.2023

7.00-8.30 – Śniadanie

8.30 – odprawa dla zawodników

8.45 – start pierwszej załogi. Jazda odbywa się po drogach otwartych, z zachowaniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

10.00 – 17.00 – Wyścig Górski „Supercar Mountain Challenge” – rywalizacja odbywa się na zamkniętym odcinku drogi na trasie Piechowice – Michałowice. Każda załoga ma prawo do jednego przejazdu zapoznawczego. Próba polega na przejeździe pętli o długości ok. 7 km. Dla zapewnienia bezpieczeństwa na trasie ustawione są szykany z opon. Każde naruszenie szykany karane jest punktami karnymi.

Wszystkie pojazdy, nieznajdujące się na trasie odcinka zamkniętego, muszą stać zaparkowane w specjalnie wyznaczonym miejscu.

Wszyscy zawodnicy muszą bezwzględnie przestrzegać poleceń organizatora oraz regulaminu zawodów, dostępnego na stronie www.supercarmountainchallenge.pl

19.00 – uroczysty Bal Komandorski, w trakcie którego zostaną ogłoszone wyniki dwóch rywalizacji (Kryterium Asów oraz Supercar Mountain Challenge) oraz wręczone Puchary i nagrody.

Następnie zapraszamy do wspólnej zabawy przy muzyce. Atrakcją wieczoru będzie tradycyjnie występ stand-up – Tylko dla Dorosłych.

 

Klasyfikacja:

Samochody biorące udział w zawodach podzielone są na kategorie powiązane z markami:

  • Ferrari
  • Maserati
  • Lamborghini
  • Porsche
  • Inne, zaakceptowane przez Organizatora

Organizator zastrzega sobie prawo do stworzenia kolejnej kategorii, jeśli udział wezmą m.in. trzy samochody tej samej marki. Organizator zastrzega sobie także prawo do rezygnacji z kategorii, jeśli nie zbierze trzech samochodów jednej marki.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostaną załogi z najlepszym wynikiem ocenianych kryteriów – próba specjalna Kryterium Asów, Wyścig Górski Supercar Mountain Challenge, kontrole ukryte.

W każdej kategorii zawodnicy, którzy zajmą miejsca 1-3 otrzymają puchary. Zwycięzca całych zawodów otrzyma puchar przechodni.

Holowanie

Pojazdy holownicze będą do dyspozycji przez cały czas trwania konkurencji sportowych. Pojazd holujący zapewnia holowanie tylko do bazy w Hotel***** Pałac Pakoszów.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Przez cały czas zapewniony jest poczęstunek dla uczestników, zarówno w trakcie konkurencji sportowych, jak i po zakończeniu poszczególnych etapów.

Wszystkie załogi mają zapewniony pobyt od 25.5. lub od 26.5. (w zależności od wybranego wariantu) do 28.05.2023 w Hotel***** Pałac Pakoszów w Piechowicach. Zakwaterowanie poza zakresem zapewnionym przez organizatora (przed i po imprezie) opłacane jest przez załogi we własnym zakresie.

Podstawowe kontakty: