PRESS

Pierwszy w Polsce wyścig górski klasycznych modeli supersamochodów!

100 YEARS OF SPEED – SUPERCAR CLASSIC

 Już w najbliższy weekend, czyli w dniach 20-21 maja 2022 w Jelenie Górze i Piechowicach odbędzie się rajd klasycznych modeli supersamochodów, z wyjątkowo bogatą reprezentacją Ferrari. To będzie prawdziwa gratka dla miłośników sportowej motoryzacji, zwłaszcza że kręte i wymagające drogi w Karkonoszach to od lat ulubione miejsce do organizowania imprez rajdowych. Ale nie tylko zawodowcy uwielbiają trudne podjazdy i ostre zakręty. Również dla amatorów jest to ciekawa przygoda i nie lada wyzwanie.

„To wielkie święto dla miłośników pięknych, sportowych nadwozi oraz potężnych silników V12. Magia zaklęta w motoryzacji naszych marzeń, którą będzie można obejrzeć na żywo na wystawie na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze oraz w Piechowicach na Wyścigu Górskim. Dla kibiców przygotowaliśmy jeszcze jedną  niespodziankę – na trasę Wyścigu Górskiego wyjadą pojazdy historyczne z Muzeum Motoryzacji Jelenia Góra. Dla wielu kibiców oraz mieszkańców będzie to wielkie przeżycie. Zapraszam i życzę wspaniałych motoryzacyjnych emocji“ – mówi Ryszard Piotrowski, Komandor rajdu Supercars Mountain Challenge.

RajdSupercars Mountain Challenge podzielony jest na dwa etapy. W piątek (20 maja 2022) supersamochody zawitają na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze. Będzie tu można zobaczyć kultowe modele Ferrari takie jak Testarossa V12 czy 348 GTB, F 430, F8,  599 GTB a także mniej znane jak 412. Nie zabraknie też Mercedesów i Porsche z potężnymi 400- i 600-konnymi silnikami. Główną atrakcją wydarzenia będzie próba techniczna, która wyłoni najlepszego kierowcę oraz sportowy Konkurs Elegancji, polegający na zaprezentowaniu auta podczas przejazdu przez specjalnie przygotowany tor przeszkód.

Natomiast w sobotę 21-maja w Piechowicach od godz. 9.00 do 14.00 zapraszamy do Piechowic, gdzie na niezwykle widowiskowej trasie do Michałowic odbędzie się Wyścig Górski. Ten odcinek drogi będzie w tych godzinach zamknięty, ale fantastyczna rywalizacja z pewnością wynagrodzi powstałe utrudnienia.

„Na 3,5-kilometrowym odcinku będzie można zobaczyć prawdziwe dzieła sztuki w trakcie dynamicznego pokonywania trasy. Nacieszymy zarówno oko, jak i ucho, słuchając muzyki płynącej z pracujących, potężnych silników. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że to nie tylko zawody, ale także swego rodzaju spektakl“ – mówi Paweł Chudziński, dyrektor Wyścigu Górskiego. I dodaje – „Planujemy dwa przejazdy zapoznawcze oraz trzy z pomiarem czasu. Przygotowaliśmy cztery strefy kibica zlokalizowane przy nawrotach, w tym przy przejeździe przez wykuty w skale tunel. Z uwagi na trudność trasy oraz moc samochodów prosimy kibiców o bezwzględne stosowanie się do wytycznych Organizatora, ustawianie się wyłącznie w miejscach wyznaczonych oraz nie przekraczanie barier czy linii wyznaczonych taśmami ostrzegawczymi. Chcemy wspólnie stworzyć zawody wyjątkowe, ale przede wszystkim bezpieczne zarówno dla uczestników, jak i kibiców. Na bezpieczeństwo kładziemy bardzo duży nacisk“. Wtóruje mu Wojtek Szczodrowski, Sędzia Główny zawodów – „Trasa od Piechowic do Michałowic znana jest z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Kierowcy będą zmagać się z niezwykle trudnymi i wymagającymi odcinkami, a my jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, aby było nie tylko arcyciekawie, ale także bezpiecznie“.

Zapraszamy wszystkich w piątek na Plac Ratuszowy oraz w sobotę do stref kibica w Michałowicach i Piechowicach. Szczegóły na stronie www.supercarmountainchallenge.pl

Informacje dla dziennikarzy:

Kontakt:Bianka Naciążek: tel. 0048 697-013-474

e-mail:biuro@krolewskietowarzystwoautomobilowe.pl

Wnioski akredytacyjne można składać poprzez formularz: https://forms.gle/RtJjrn8ubsseDgTn7

Odbiór akredytacji:
19 maja 2022 w godzinach 16.00-18.00, Hotel 5* Pałac Pakoszów, ul. Zamkowa 3, Piechowice.
20 maja 2022 w godzinach 11.00-12.00, Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze, namiot Organizatora.
21 maja 2022 w godzinach 8.30-9.00 w Piechowicach na pętli autobusu linii 15, namiot Organizatora.

W ramach akredytacji dziennikarz otrzymuje identyfikator uprawniający go do wstępu na strefy zamknięte wydarzenia, wykonywania zdjęć i nagrań oraz przeprowadzania wywiadów w trakcie wydarzenia. Dodatkowo w sobotę w trakcie Wyścigu Górskiego dla akredytowanych dziennikarzy dostępne będzie stoisko z kawą oraz ciastem.