PROGRAM

Piątek 24.05.2024

15.00 – 20.00 – Rejestracja w Biurze Rajdu w Muzeum Motoryzacji Jelenia Góra, ul. Krótka 4/5, Jelenia Góra

W Biurze Rajdu odbieracie pakiety startowe, w których znajdują się naklejki z numerami, roadbook oraz koszulki. Samochody ustawiacie na wyznaczonym miejscu na Placu Ratuszowym – możecie je tu zostawić na całą noc, ponieważ miejsce będzie strzeżone. Ale uwaga! Jeśli chcecie skorzystać z tej możliwości, musimy o tym wiedzieć wcześniej – zezwolenie na wjazd na Plac Ratuszowy będzie dotyczyło konkretnych numerów rejestracyjnych. Nocleg rezerwujecie i opłacacie we własnym zakresie. Polecamy klimatyczny Hotel***Baron, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Ratuszowego, w którym wynegocjowaliśmy dla Was specjalną cenę: 360 zł za dobę (pokój dwuosobowy ze śniadaniem) lub 280 zł za dobę (pokój jednoosobowy ze śniadaniem). W sprawie rezerwacji kontaktujcie się z Małgorzatą Jędrasiak m.jedrasiak@hotelbaron.pl

Nie zwlekajcie z rezerwacją. Hotel nie jest duży, więc lepiej się pospieszyć:) Możecie też wybrać inne miejsce noclegowe z bogatej oferty Jeleniej Góry i okolic.

Na piątkowy wieczór przygotowaliśmy dla Was minitour z poszukiwaniem skarbu. Udział nie jest obowiązkowy, ale czeka fajna nagroda. Do przejechania będzie ok. 50 kilometrów. Poćwiczycie też nawigację przed sobotnim rajdem.

20.00 – odprawa dla uczestników w Biurze Rajdu z dyrektorem oraz sędzią głównym sobotniego odcinka specjalnego Wyścig Górski.

Sobota 25.05.2024

9.00 – odprawa dla uczestników w Biurze Rajdu z komandorem rajdu oraz wyjazd załóg. Kolejność startu jest dowolna, nie sugerujecie się numerami, które otrzymaliście w pakietach startowych. Jedziecie wyznaczoną w roadbooku trasą, której długość wynosi ok. 200 km. Poznacie najpiękniejsze drogi Izerów i Karkonoszy, odwiedzicie też lokalne atrakcje turystyczne. Ale, żeby nie było nudno i sztampowo, przygotowaliśmy dla Was odcinki specjalne z pomiarem czasu, m.in. znaną z poprzednich edycji, Rywalizacja Górska „Supercar Mountain Challenge” – szczegóły poznacie na odprawie. 

Formuła rajdu – od tej edycji zmieniamy nieco formułę rajdu i skupiamy się bardziej na tym, abyście mieli możliwość lepszego poznania walorów krajobrazowych naszego regionu. Dlatego przygotowaliśmy ciekawą trasę turystyczno-poznawczą o długości ok. 200 km, którą będziecie musieli przejechać według wskazówek zawartych w roadbooku. Poznacie najpiękniejsze drogi Izerów i Karkonoszy, odwiedzicie lokalne atrakcje turystyczne, będziecie też mogli skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Ale, żeby nie było nudno i sztampowo, przygotowaliśmy dla Was odcinki specjalne z pomiarem czasu, m.in. znaną z poprzednich edycji, Rywalizację Górską „Supercar Mountain Challenge” – szczegóły poznacie na odprawie.

11.00 – 13.00 – Rywalizacja Górska „Supercar Mountain Challenge” – to najważniejszy odcinek specjalny na trasie. Rywalizacja odbywa się na zamkniętym odcinku drogi na trasie Piechowice – Michałowice, dlatego ważne jest aby pojawić się na starcie w wyznaczonym czasie. Dla tego odcinka specjalnego obowiązuje oddzielny regulamin, z którym możecie zapoznać się tutaj, będzie też oddzielne wyróżnienie dla zwycięzcy.

19.00 – SUPERCAR CHAMPIONS NIGHT – wieczór mistrzów z wręczeniem pucharów, muzyką, występami na żywo. Impreza odbędzie się w Muzeum Motoryzacji Jelenia Góra, ul. Krótka 4/5 w Jeleniej Górze.

Atrakcją wieczoru będzie tradycyjnie występ stand-up – Tylko dla Dorosłych.

 

Niedziela 26.05.2024

Zakończenie rajdu. Dla chętnych – zwiedzanie Muzeum Motoryzacji w Jeleniej Górze z mistrzem Polski w rajdach samochodowych, Maćkiem Maciejewskim.